Maat 2 F3K

Rozpětí: 1500 mm
Váha: od 240 g
Délka: 1200 mm
Směrovky: ano
Výškovky: ano
Křidélek: ano
Profil: RZ
Počet serv v křídle: 2
Cena od: 14000,- Kč

Cenové varianty modelu - Maat 2 F3K

  • Sestavený model 19 000,-

Popis modelu

Celý projekt je opět počítaný Janem Pejcharem, který již navrhoval profily na házedla Thowt a Maat 1.

Trup je horizontální ovál, aby se při hodu do stran méně ohýbal. Má malé plošky pro směrovku, aby se při horším přistání SOP neprotočila a zároveň se díky nim nedá nalepit křivě. Trup má kolem matek pro křídla kulaté čepy, na které se nasazuje křídlo. Čepy drží veškerou váhu do boku při hodu. Kabina musí být na spodní straně, protože letadlo je středokřídlé a pod křídly musí vést táhla k ocáskům.  Celý trup má malý průřez, takže výběr použitelných serv pro ocásky je malý. Použít se dají serva Dymond D47, nebo KST X08 a baterie do velikosti dvou mikrotužek vedle sebe. Vhodné jsou 4x NiMH 360 mAh sletované dvě a dvě za sebou. Jejich váha je 30 g. Váha trupu při potřebné pevnosti je od 28 g.
Křídlo je sendvičové. Zatím neuvažuji o jádru z rohacellu z více důvodů.
Kvůli zatáčkám jsou křidélka uříznutá až do konce křídla. Plocha křídla je 21,9 dm2. Použité profily jsou čistě Pejcharův výpočet, žádná kopie.
Vyrábí se pouze celokarbonová varianta. Maat 2 se vyrábí od váhy kolem 230 g. Pod ní se to dá bez problémů vyrobit, ale ze zkušenosti vím, že lehčí házedla s touto plochou se nedají pořádně vyhodit a stejně jsem je musel dovažovat. Také letové projevy byly divoké.

Vhodný přijímač je Jeti R5 L, který se instaluje nad baterie.

Váhy modelu jsou rozdělené podle povětrnostních podmínek, do kterých je model určen:

Light  240 g (do větru 3 m/s)

Střední 270 g (do větru 6 m/s)

Strong 290 g

Fotogalerie produktu


Doplňkové produkty k modelu

Náhled Název a popis produktu Cena