Žilinské hody F3K 2014

Na žilinské hodování a házení jsem se těšil už od minulého roku. Je tam vždy pohodová atmosféra, dobré pivo a úžasné klobásky.

Na soutěž se sjelo 24 pilotů ze Slovenska, Čech a Polska. Jel jsem s Tomášem Markem a bral jsem s sebou i malého Tomáška. Cesta po D1 byla skoro bez problémů, jen jsme na Slovensku trochu zabloudili (hledali jsme to v Horkách u Žiliny a ono to bylo v Gbeľanách pri Žiline:)) . Po půlnočním příjezdu jsme dali jen jedno pivko šli jsme spát.

Nám se tyto závody do žebříčku nepočítají, tak jsem se nemusel tolik soustředit na výsledek. Snažil jsem se, abych měl dobrý pocit z odlétaných úloh a nic neodfláknout. Navíc jsme měli možnost doladění stylu radění s Tomášem Markem. Jeho čtení vzduchu bylo dokonalé. Je to tím, že létá volná házedla a dříve i velice úspěšně F3J. Prostě kouknul a viděl. Za celé dva dny, kam mě poslal, tak to tam bylo. Mám se od něho ještě hodně co učit.

Parádně lítal Boris Plevza. Střídal JJ Edge a Snipa. Po prvním dnu byl druhý. Škoda, že ho volali rodinné povinnosti a soutěže se v neděli už neúčastnil. Třetí byl po prvním dnu Tomáš Marek, který se v nakonec posunul na celkové druhé místo. Celou soutěž odlétal s Thowtem. Kuriozitu měl v posledním nedělním letu. Vracel se z velké dálky přes hromadu hnoje, na které byly zapíchlé vidle. Slyšeli jsme jen ránu a chvíli nám trvalo, než nám vůbec docvaklo, proč to neletí dál. Po vidlích se to jen pomalu sunulo do hnoje. Smradlavý éro z toho nakonec nebylo, jen boty musel chvíli čistit :-).

Soutěž jsem vyhrál já. Odlétal jsem to celé s lehkým Edgem (236g), druhý byl Tomáš a třetí Jarek Gresica s Edgem (254g).

Pěkné fotky od Lukáše Rohleny najdete na: http://lukrismodel.rajce.idnes.cz/Zilina_F3K

a od Martina Tomka zde: http://martijn.zonerama.com/Album/346761 .

Fotka je od Lukáše:

Fotogalerie - příspvěku


Přiložené soubory