Vypich F3k, F6D, RCH 24.3.2012

Poslední Vypich sezóny 2011/12 nám parádně vyšel. Teplo, mírný vítr a termiky taky dost. Jako obvykle se začínalo RCH. Termika nebyla ještě dost silná, tak jsem měl obrovskou výhodu v mém 175g speciálu, který se téměř vždy udržel na max 5 minut. Nejvíce mě šlapal na paty Martin Zemánek a Gusta Bulín. Pěknou perličku pro diváky předvedl Robert Apeltauer, který si škrtnul o stromy, kus se svezl po větvích, odstartoval z nich a ještě dolétl do čtverce.

Na odpolední F3káčka se vítr začal vlivem termiky dost často měnit. Kolikrát se mě stalo, že jsem to hodil a ono to nestoupalo. Po pár metrech se Thowt teprve potkal se vzduchem a začal stoupat. Dosažená výška však nebyla ani30 m. Celý den měli všichni stejné problémy. Moc se mě nedařilo. S tímto vzduchem jsem se setkal už v Ludbregu (Chorvatsko), kde jsem taky nic nezalétal. Asi vzduch tohoto typu na Vysočině nemáme. Opět se mě nepovedly obě nové úlohy (poslední tři lety a tři lety ze šesti).

Konec programu opět patřil vyřazovacím F6D. Víťa Čerňák měl opravdu svůj den. Ve finále se utkal s Ivánkem, který jen nad zemí zapomněl přitáhnout a spadl asi o půl vteřiny dřív. Opět se mě nedařilo a vypadnul jsem asi na 9. místě.

Následovalo vyhlášení výsledků za celou sezónu 2011/12, kde jsem si alespoň spravil chuť za celodenní nezdary a byl jsem vyhlášen Mistrem Prahy za všechny kategorie (F6D, RCH i F3K). Ostatní pozice najdete ve výsledkovkách.

Tento týden musím ještě hodně trénovat, protože už ve čtvrtek vyrážím s Gustou Bulínem do Itálie, na první Eurocontest tohoto roku, do Vercelli. Držte palce, ať se české výpravě, ve složení Marcel Králík, Petr Dvořák, Martin Zemánek, Jarda Čermák, Gusta a já, daří.

Fotogalerie - příspvěku