Vypich F3k, F6D, RCH 12.1.2013

Na první závody v roce 2013 jsem se moc těši. Předpověď byla dokonalá. Slabý vítr a slunečno se rosničkářům vyplnilo. Jako vždy jsme začínali házedlama kategorie RCH. Termika se občas našla, ale byla slabá, takže se časy pohybovaly kolem 2 minut. Měl jsem obrovskou výhodu s mou 176g vzducholodí, která vždy přestala klesat nad hloučkem lidí a vydržela tam o pár sekund dýl, než ostatní letadla. Díky tomu jsem jen o málo sekund vyhrál.

O to hůř se mě dařilo v F3K. Jako tradičně jsem si začal létat jinou úlohu, než ostatní. Naštěstí jsme na to s Tomášem Winklerem přišli včas a manko jsem dohnal. Ve společných startech se mě dařilo pouze dva lety. V posledním společném startu jsem od Gusty Bulína dostal naloženy 2 minuty. Vrchol byl u násobků 15, kde jsem bezproblémů nalétával časy až do 90s, kdy jsem na přistání přelétával přes Honzu Baueráče a on zrovna startoval. Náraz mě urval půlku křídla, ale i přes obrovskou ránu trup vydržel nepoškozený. Jako zázrakem zůstala Honzova Sisina bez škrábance. Zřejmě mě trefil jen samotnou gondolou, nebo má celé éro okované 🙂 . Bez potíží zvítězil Pavel Kryštof.

Na vyřazovací F6D jsem musel vzít dost olétaného Osirise. S ním  jsem se probojoval až do finále. Tam  mě nováček této kategorie  Zdeněk Dráždil přelétal. Zdeněk odlétal celý den se svým novým JJ Edge a na poprvé si nevedl vůbec špatně. Zatím musí poladit starty, ale potom věřím, že bude težkým soupeřem.  Třetí  a zároveň čtvrtí skončili Martin Zemánek a Honza Baurer, kteří vypadli, protože jeden přistál jako první a druhý přistál mimo.

Velikou radost mě udělal dědek (Petr Mihajlov). který mě přinesl vyfrézovanou formu na výškovku. Takže i když  zima bude ještě dlouhá, nebudu zahálet a budu leštit.

Další Vypich bude 16.2. a doufám, že už to nebudu tak flákat 🙂

Fotogalerie - příspvěku


Přiložené soubory