Vypich F3K 2.2.2014

První F3K soutěž v tomto roce byla na tendo den přeložená z ledna. V lednu jsme se sešli, ale byla taková mlha, že se dalo létat jen krátkých chvílích.

Jako obvykle začal Vypich kategorií RCH. Já jsem dojel pozdě, takže jsem nestih první tři kola. U této kategorie byla provedena změna od nového trenéra Gusty Bulína. Spočívá v tom, že se na každé kolo vyhlašuje pracovní čas a nalétaný výsledek se přepočítává na 1000 b. Lze i jednou opakovat. Myslím, že těmito změnami se soutěž stala zajímavější a napínavější.

Přípravu na tento den jsem nějak nezvlád. Podle rosničkářů mělo pěkně fučet. Lehouše (176 g) jsem nechal doma a vzal jsem si jen speciál do větru (330 g). Foukalo od jihu, takže se vše odlétavalo od stromy v parku. První, kdo zavětvil byl Jirka Kadlec. Musel si odjet do obchoďáku pro provaz a ním letadlo dostal na zem. Odnesla to jen směrovka. Vyhrál Tomáš Winkler, který měl všechny lety za 1000 b. 

Kolem poledne jsme začali závodit v F3K. Už tři měsíce jsem na novou sezónu ladil zelené Chili ze Stratairu. Na tréningu se mě moc líbil letový projev. Házedlo je velice klidné, pomalé a točí skoro samo. Na první pohled to může být ideální kombinace, jenže asi není.  Dosažené výšky při hodu nejsou tak dobré jako u Edge. Rychlé přelety a reakce na povely mě taky scházely. Chili budu muset ještě trochu poladit a budu z něho muset udělat větší potvoru.

Provaz se hodil hned podruhé. Tomáš Winkler přistál se SalPeterem téměř na tom samém stromě, jako ráno Jirka. Při schazování se naštěstí téměř nic neporušilo. Další kolizi měl Tomáš v následujícím kole, kdy se při startu střetnul s letící Sisinou Roberta Apeltauera. Tomášuv stroj to opět přežil, ale Sisina byla do igelitky. Já jsem v soutěži zaváhal hned dvakrát a tak jsem skončil na třetím místě. Jediné, co bych za ted den vyzdvih byla úlohy 5×2 minuty. Podařilo se mě to nalétat ztrátou pouhých 4 s. Tradičně vyhrál Pavel Krištof a druhý byl Honza Bauer se starou pokroucenou Sisinou.

Další klání máme 15. února. Jste všichni zváni. Nováčkům velice rád pomohu s nastavením a s vysvětlením nejasností pravidel F3K.

 

Fotogalerie - příspvěku


Přiložené soubory