Vypich 3.3.2012

Dne 3.3. proběhla náhradní soutěž za únorový termín. Byla to dobrá volba. V únoru si asi každý vzpomene, jak autům zamrzala nafta, zato v sobotu bylo asi nejlepší počasí tohoto roku. Vítr kolem 3m/s a na slunci parádní teplo, že jsem i zimní bundu mohl konečně odložit. Sešlo se nás tam opravdu hodně. Na RCH bylo 8 pilotů, ale na F3K 19! To svědčí o stále větším rozšíření této kategorie. Premiéru měli tři nový nadšenci.  Nejlépe z nich se dařilo Víťovi Čerňákovi. Je vidět, že má dlouholetou průpravu v F3jéčkách. Kluci z Rychnova nad Kněžnou  se také rozrostli o jednoho člena. Mají své vlastnoručně vyráběné stroje, které ladí, předělávají a mají hodně elánu do nových pokusů. Jen tak dál.

            Soutěž RCH začala kolem 10 hodiny. Termiky bylo dost, takže nebyl problém nalétat plný čas (5 minut). Vyhrál Martin Zemánek, kterému se podařilo pokaždé dosáhnout plného času. Mě chyběl jeden plný čas (měl jsem jen 161s) a byl jsem na druhém místě a třetí se umístil Ivan Bortel, kterému chyběli dva plné časy. Strašně se mě ale líbil jeho přístup, žádný stres a jemné rozklepání rukou řešil čajem s rumovou příchutí. Super stroj předvedl Pepa Hulík. Ve skříni vyhrabal hoodně starý balzák s mikelantovým potahem. Stáří asi udělalo své a hned při druhém letu se mu odporoučelo ucho. Naštěstí to žádná rána  nebyla a půjde to opravit. Stejně nejlepší byl starý papírový potah. Stačilo se na něho špatně podívat a sám se škubnul.

            Na házedla nás Lumír Apeltauer rozdělil do dvou skupin, které po celý den měnil. Úloh jsme odlétali devět. Byl to sice zápřah, ale byl to dobrý trénink na první Mělník, kde se sejde největší konkurence. Karamboly za celý den moc k vidění nebyly. Velké štěstí měl opět dědek (Petr Mihalov), který zase zavěsil svojí Sisinu na strom a ona po hodinovém hypnotizování sama spadla. Po celý závod to nebývale nosilo a nebyl problém nalétat plný čas, takže v mé skupině  při úloze poslední let s maximem 5 minut měli téměř všichni max. Výsledky nestihl ten den Lumír spočítat, takže ještě nevíme konečné pořadí.

            V závěru se létali vyřazovací F6D. Až tam sem si všimnul jakou obrovskou výšku má po hodech Honza Bauer. Udělal ale chybu a vypadnul na 4. místě. Třetí pozici uhájil Ota Melter, druhou Gustav Bulín a já jsem s novým  Thowtem zvítězil.

            Na závěr by jsem jen chtěl všem vzkázat, že už sháním i jiné barvy než je červená, protože když točí 4 úplně stejná éra vedle sebe, tak je docela mazec rozeznat je od sebe. Potěšil mě nový trup, který tu měl premiéru. Je to znát, že lepší drží stopu, jen na něm budu muset vyladit  povrchové bubliny a hmotnost. Zatím ho mám na 48g, ale věřím, že na 40g se dostanu.

            Budu se těšit na už poslední Vypich této sezóny. Přijeďte ve větším počtu.

Další fotky od Tomáše Winklera naleznete zde: https://picasaweb.google.com/tomwin2/F3KVypich332012?authuser=0&feat=directlink#

Fotogalerie - příspvěku