Vypich 14. 1. 2012

Tento den se nás sešlo pouze šest. Ani sem se nedivil. Strašlivě foukalo a ještě z nejhoršího směru. To přes les. Jedinou výhodu jsem viděl v tom, že si s házedlem zkusím DS. Foukalo ale tak, že mě to narychlilo pouze na dva kruhy a potom mě to odfouklo příliš daleko od stromů.

Vyloženě smůlu měl Boris Guič, který se toho nebál a hned ve zkušebním hodu šel nad stromy. Po 10s  poryv větru sfoukl jeho Isise a elegantně přistál na nejvyšší větvi stromu. Celý den hypnotizoval éro, aby spadlo alespoň na nižší větev. Nakonec musel zavolat pomoc. Stromolezec už měl práci minulý závod, tak ho to ani nepřekvapilo.

Tomáš Winkler a Robert Apeltauer zkoušeli létat RCH. Tomáš vyhrál, protože vydržel čtyři kola. Oba ale budou do příště potřebovat hodně epoxidu.

F3K nakonec létalo 5 pilotů. Pro hrozné počasí jsme vybrali pouze jednu úlohu a to společné starty. Dolétali jsme to ve třech. Já vyhrál, druhý byl Tomáš a třetí  Robert.

Byl jsem moc zvědavý, jak se bude v těžkých podmínkách chovat týden starý Thowt. Na nic jsem stejně nepřišel, protože turbulence si hrála s házedlama, jak si usmyslela.

Další závod se bude konat v půlce února.

Fotogalerie - příspvěku


Přiložené soubory