Vercelli F3K 1.4.2012

Něco málo k Vercelli.

Lítalo uctihodných 46 pilotů, rozdělených do 6ti rund. Naplánováno bylo 9 kol. Italové předvedli jak se jižanským způsobem přistupuje k soutěžícím. Všichni soutěžící byly připraveni na lítání po 12 hod, začínalo se ale skoro až v 15 hod. Celá sobota se byla v hodně vleklém tempu. Pouzy mezy koly byly více něž 6 min, organizátorům bohužel začalo až na konci dne docházet, že v tomto tempu naplánované kola neodlítáme. Postupně se mezery mezi koly začali zkracovat. V sobotu jsme lítali až do 19:30 hod. V 20:30 hod. byla plánovaná večeře a banket. Naopak vše bylo perfektně nachystané. V neděli se začalo lítat až po 9 hod. a zkončili jsme v 15 hod. Lítalo se za hodně větrného počasí. Počkali jsme si skoro 2 hod. na vyhlášení. Výsledky najdete tady http://www.f3k-italia.it/images/2012/ve … sifica.pdf Jak jsem psal již v předcházejícím příspěvku, Ondra si vypil kalich hořkosti do dna. Při nástupu přes vyvěšenou výsledkovou listinu byl vyhlášen jako druhý. Vysvětlení organizátora během vyhlašování bylo kostrbaté. Až po příjezdu domů a pořádném prostudování pravidel jsme s Ondrou zjistili, že vyhlášení bylo špatně. Ondra si první výsledek plně vylítal. Ale i tato negativní zkušenost, byla k něčemu dobrá. Ještě jeden poznatek jsem si odnesl od italských organizátorů, pokud vyhlásí zakázané pásmo, tak si musí velmi dobře pohlídat kdo tam lítá a v rámci pravidel takové piloty postihovat. Během soutěže bylo mnoho pilotů vícekrát napomínáno, trestán nebyl nikdo.

K lítání, Ondra předváděl každé kolo, že patří k evropské špičce. Gustav bohužel během prvního dne poškodil svého nového Edge, s nevysvětlitelných důvodů, šel po odhodu přímo do země. zbytek závodů dolítal se svým letitým Osirisem. Je vidět, že za ty roky jej má už velmi dobře v ruce.Zbytek českých závodníků předváděl nevyrované lety, ale všichni se určitě snažili. Na začátku sezóny, ale určitě zasloužené a potřebné postavení se rovnýma nohama na zem. Za sebe můžu říci jen truchlohra. Za jedno bylo u nás dlouho špatné počasí a před Vercelli jsem byl lítat jen 2x. Za druhé bohužel jsem zjistil až v sobotu večer, že termiku, kterou jsem stále trimoval, jsem měl ve vysílačce neaktivní. Stačilo aktivovat a můj Osiris najednou ožil, škoda pozdního zjištění. Za poslední co se na mě podepsalo tak byly proseděné hodiny v autě. V pátek jsem dojel s rodinou z dovolené v italských alpách a za hodinu jsem s klukama odjížděl do Itálie zpět.
Pokud příští rok pojede takováto pohodová partie jak byla letos ( Ondra, Gustav, Martin, Petr a Jirka ), tak pojedeme určitě už ve čtvrtek. V pátek v klidu potrénujeme, večer posedíme. Rád bych byl, kdyby se k nám přidali další piloti. Pozitiva jsou stále stejné, negativa také. To, že organizátorů sem tam něco drhlo je dobrý poznatek. Na druhou stranu, když člověk jezdí po ČR závodech tak si váží perfektní organizace ČR pořadatelů.

Pár fotek najdete na mojem rajčeti http://makyk.rajce.idnes.cz/Vercelli_F3K_2012

Marcel Králík

Přiložené soubory