Mělník F3K 29.3.2014

V sobotu 29.3. proběhla první větší soutěž F3K. Sešlo se nás tam poměrně hodně. Počet doplnili i piloti z Polska a Slovenska.

Boris Plevza přivezl ukázat nového Snipa. Od posledního MS je Snipe celosvětová bomba. Jádro je frézované z rohacelu. Křídlo má velkou štíhlost a společně s neskutečnou tuhostí se dá Snipe vysoko vyhodit. Cena je ale zatím závratná.

Já jsem si konečně vyladil Chili. Sice výšky po hodu nejsou oslňující, ale ve vzduchu to je autobus. Po čtvrtém kole odešlo servo (D47) na výškovce a soutěž jsem musel dolétat s osvědčeným Bravem. Konečně se mě podařilo přelétat Pavla Krištofa o 1s v úloze 5 x 2 minuty, kde jsem mu to vrátil z Vypichu. Nevětší radost jsem měl v posledním kole, kdy se rozhodovalo mezi mnou a Adamem Siamou o vítěztví. Lětěl se poslední let na 5 minut. Předchozí rundy to moc nenosilo, ale s velkým štěstím jsem to v dálce nakroužil a vyhrál celou soutěž.

Druhý v soutěži byl Pavel Krištof (SalPeter) a třetí Adam Siama (Orion).

Děkuju všem, co mě při soutěži radili a pomáhali.

Krásná podívaná hlavně pro diváky bylo následující F6D. Zároveň startovalo 25 letadel. Já mám vždy při takové schrumáži strach o letadlo, tak jsem si vzal nového, ještě pořádně nedoladěného Thowta. Mám k němu i nový vysílaš DC 16 od Jeti. Je to nádherná hračka, co umí snad i přinést pivo na start. Je to ale úplně něco jiného než klasický ježek. Krabice vysílače je naprosto rovná a zatím mě dělá velké problémy po odhodu nahmatat knipl. Je to ale jen o zvyku. Mnohokrát probíraná váha vysílače mě nějak netrápí. Celé roky jsem létal s Graupnerem MX 22, který je skoro stejně těžký.

F6D vyhrál Martin Zemánek, druhý byl Tomáš Winkler (oba létali se Sal Peterem) a já třetí s Thowtem.

Krásné fotky ze soutěže jsou od Tomáše Winklera tady:

https://picasaweb.google.com/109620478679557030988/F3KMelnikJelenice20140329?noredirect=1#

Fotogalerie - příspvěku


Přiložené soubory