Mělník F3K a F6D 18.3.2012

Po půl roce nejistoty, zda se vůbec nějaká soutěž od mělnického klubu uskuteční, jsme se sešli na novém prostoru nedaleko za Mělníkem.  Pořadatelé dostatečně označili příjezdovou cestu a rozeslali souřadnice, takže jsme místo všichni našli bez problémů. Letiště bylo na vyvýšeném místě, obklopeném poli a zvířecím hřbitovem. Nejlépe to celý den nosilo právě tam.

            Při nástupu nás pan Bartovský seznámil s novými úlohami, které jsou v současné době jedny z nejnáročnějších. Jedná se o Tři poslední lety (po sobě nesmíte pokazit ani jeden) a Tři nejdelší lety s maximem 200s, což znamená, že musíte házedlo chytat opět za kolík a hned ho posílat do vzduchu (jako u 5 x 2 minuty).

            V prvním kole se ukázalo, jak kdo trénoval. Velký pokrok udělal Pavel Kryštof, který se konečně naučil svého SalPetera chytat za ucho a hned házet, což mu moc pomohlo k celkovému druhému místu. Mě docela vyděsil Milan Havelka. To by jste museli vidět, kam až posílá svého Steigeisna! Neměl jsem sice výškoměr, ale k 70m to bude. Měl ale smůlu, protože ho ve čtvrtém kole zradila elektronika, ale éro to naštěstí přežilo. Stejný problém měl i Tomáš Hájek, který občas řídil a spíš neřídil, naštěstí se to vždy nad zemí chytlo a éro též přežilo. Vyhrál skvěle létající Ivoš Bratršovský, který vyhrál všechny kola a neměl co škrtat. Létal s docela povedeným hybridem. Křídla má od Komára s profilem Edge, trup z JJ Edge a ocásky z Isise. Já jsem si vylétal třetí místo s novým Thowtem.

            V závěru dne jsme si ještě dali F6D. Do finále jsem se probojoval já s Pavlem Kryštofem, ale protože jsme třikrát po sobě nalétali max a nikdo nechtěl přistát dřív, tak nás oba vyhlásili jako vítěze.

            Honza Zelenka měl pro každého připravené hodnotné  a hlavně užitečné ceny jako soudek piva, lahve vína, prstolepy, serva atd. Byl to krásně prožitý den a těším se na další soutěž, tentokrát na Vypichu v Praze.

Fotogalerie - příspvěku


Přiložené soubory