Mělník F3K 21.10.2012

Soutěže v Mělníku pořádá už léta Honza Zelenka. Za poslední rok byl však nucený třikrát měnit letovou plochu. Poslední závody se konaly na letišti v Jelenici u Mělníka. Plocha  je sice bývalé pole, ale  o mnoho kvalitnější prostor, než posledně u hřbitova domácích mazlíčků.

Celý den převládalo téměř dušičkové počasí. Když náhodou některý ze závodníků nalezl termiku a vystoupal se svým káčkem  o trochu výš, začínalo se mu letadlo schovávat v mlze. Bylo to však velmi zřídka. Termika byla velmi slabá s spíše to bylo jen na udržení ve stejné výšce. Mě se za celý den nepodařila větší výška, než ta, do které jsem to vyhodil. Výška hodů se hlavně projevila u úlohy Společné starty, kde zaručeně nejvýše házel Ivoš Bratršovský a všem by pěkně nadělil, naštěstí v posledním letu přistál mimo startovní plochu a náděl o trochu zmírnil.

Vyhrál jsem já, druhý byl Pavel Kryštof a třetí Petr Dvořák. U Petra bylo vidět, že v téhle sezóně odlétal hodně závodů a pořád se zlepšoval. Ivoš díky nedolétnutí do plochy byl čtvrtý. Jsem zvědavý, jakou zbraň si pořídí na příští rok, protože  zatím přemýšlí o Conceptu. Nikdo ho tu zatím nemá. Snad i proto, že jeho cena je bez poštovného kolem 700€. Jarda Čermák testoval vylepšené Brko. S váhou už je na parádních 280g. Dá se vysoko vyhodit a pěkně točí. Je to ale zatím dost ostré éro na výškovku. Já mám radost, že jsem celou soutěž odlétal se starým Thowtem a létal mě tak, jak jsem potřeboval. Na příští rok se budu snažit vyzbrojit dalším JJ Edgem. Nyní ho už mám jen o váze 330g. Doplním ho ještě dvěma o váze 280 g a 265 g. Celý rok jsem je ladil a zvykal jsem si na ně, protože styl létání s nimi je naprosto jiný.

Na soutěži se objevila nová tvář a to Ilja Ehrenberger. Bylo vidět, jak se kolo od kola zlepšoval. Po soutěži jsem s ním mluvil. Byl moc spokojený a moc ho to bavilo a to je důležité. Budu se těšit na další zápolení. Tentokrát 3. 11. na Vypichu.

Fotogalerie - příspvěku


Přiložené soubory