Herning Eurocontest F3K 21.7.2013

Tento týden nás čeká týdenní klání na MS v Dánském Herningu. Na výpravu jsme vyrazili ve složení Milan Havelka, Pavel Krištof, Marcel Králík, Ilja Ehrenberger a já.

Na místo jsme přijeli už ve čtvrtek večer, aby jsme se mohli do soboty aklimatizovat. V pátek jsem si vyzkoušeli všechny modely a hned jsem přišel na první, závažný problém. Při silném větru kolem 8m/s jsem rozfluttroval svého středního Edge. S tímto letadlem jsem počítal do sobotního závodu, abych nemusel riskovat celouhlíkového Edge. Problém zřejmě byl, že jsem při přepravě nezajistil křidýlka a ohnuly se mě dráty do mírného oblouky. Dráty už začaly pružit při každém hodu, tak jsem je večem musel vypouzdřit.  Oprava se povedla jen napůl.

V sobotu bylo naplánováno 5 kol. Ve výsledku se ten den nepodařilo odlétat ani celé čtvrté kolo. Pořadatelé se snažili připravit časoměřiče na MS, takže ke kařdé úloze prováděli 15 minutové školení. Zatím to vypadá, že se jim práce zdařila a časoměřiči měří rychle.

První a druhé kolo jsem odlétal do plných. Ve třetím se mě bohužel opět projevily táhla a nenalétal jen v úloze 1,2,3,4 minuty celé 3 minuty a vytvořil jsem si škrtačku. Čtvrté kolo jsem létal až v neděli. Ilja létal svojí první soutěž se starší Sisinou, takže si velké nároky na výsledek nedělal, spíš zjišťoval jaké úlohy se jak létají. Marcel střídal Vortexe s Brkem. Byla velká škoda, že neměl připravené ballasty a ve velkém větru se nemohl pouštět moc daleko za hlavu. Pavlovi jsem byl dvakrát radit, protože letěli společně s Milanem. Oba létali parádně. Pavel to více bral jako přípravu na další týden. Milanovi se v sobotu dařilo nejlépe z nás a po sobotním soutěžení se držel na parádním 4. místě.

V neděli jsem si hned prvním letem truchu zklidnil nervy. Letěl jsem společně s Milanem a naklouzali jsme oba plné časy. Poslední úloha soutěže byl poker. Má nejméně oblíbená úloha. Pavel s Mialnem to létali ve společné rundě po dvou minutách. Pavel bohužel ztratil minutu na plný čas, ale Milan jen 17 s, protože si v jeho kole ostatní nahlásili 9:58.  Já už jednu škrtačku měl, tak jsem musel jako Martin Herig nahlásit rovněž 9:58. Měl jsem neskutečnou radost, když jsem sedal vteřinu po konci pracovního času. Marcel nabuzený mým výsledkem si nahlásil stejný čas. Hned se usadil v termice, která ho vynesla vysoko. Prý se mu však rozlkepaly kolena a přistál ještě před ukončením letového času.

Já už jsem jen čekal na výsledny. Bohužel to nevyšlo a skončil jsem na bramboře se ztrátou 2b na třetího. Milan 6., Pavel 50., Marcel 105 a Ilja 108 ze 116 závodníků.

Následovalo vyhlášení se zahajovacím ceremoniálem na mistrovství světa. Ilja nám nechal ušít parádní košile, takže jsme byli při nástupu za fešáky.

O dalších bojích budu dále informovat.

Přiložené soubory