Chrudim F3K 2016

Na druhý závod v Zaječicích jsem už ani netrénoval. Jel jsem tam až v sobotu ráno. Na soutěž se sjelo slušných 20 závodníků. Nechyběli žádní piloti z čela loňského žebříčku.

Po příjezdu ještě foukal vítr kolem 5 m/s, který postupně slábl. Ranní kola byla v duchu velice slabých termik. Spíše to byly nulky, které se odtáčely za hlavu. Já jsem si hned pokazil první dvě kola a bylo mě jasné, že už nemám šanci na vítězství. Naštěstí další závodníci to také kazili, a proto byly výsledky alespoň zpočátku vyrovnané. Nejméně po celý den kazil Milan Havelka a s přehledem zvítězil. Já byl sice druhý, ale pouze s 98 %. Třetí byl Ivo Bratršovský s 97%.  Příští závod budu muset ještě hodně přidat.

Jsem rád, že se startovní pole opět rozrostlo o dvě nové tváře. První byl Kuba Macillis, který už si to zkoušel na Vypichu a druhý byl Ondra Schreiber.

Mile mě překvapil Ondra Haman, který celý den létal výborně. Pavel Krištof soutěžil už s novým Snipem. Je na něm vidět, že přechod ze SalPetera není jednoduchý.

Velkou smůlu měl Honza Bauer, kterému spadlo letadlo bez řízení a nepřišel na to proč. Další smůlu měl Pepa Stanko, který si při návratu spletl letadlo s jiným a jeho Fireblade skončil zapíchlý v poli.

Příští soutěž máme opět domácí v Jelenici u Mělníka. Přijeďte si zalétat.

Krásně fotky opět nafotil Tomáš a má je uložené zde:

Fotogalerie - příspvěku


Přiložené soubory