Chrudim F3K 14.4.2012

První chrudimská f3káčka máme za sebou.

Jsem moc rád, že chrudimští modeláři se odhodlali k pořádání soutěže. Jednak soutěž tohoto typu v okolí Chrudimi ještě nebyla a mohla přilákat nové soutěžící a za další je to konečně závod, na který to nemám několik set kilometrů :-).

Předpověď nebyla zrovna ideální. Podle všech předpovědí hlásili silný vítr kolem 8m/s. Byl jsem zase moc rád, že jim to tak úplně nevyšlo. Zhruba do 11 hodiny se to ani nehlo. Termika sílila a k tomu začínal zesilovat vítr. Ke konci soutěže už se pořádně rozfoukalo na jejich předpověď, takže jsme si vyzkoušeli létat snad ve všech možných podmínkách.

            Den dopředu dorazili i kluci ze Zlína, kteří si udělali parádní večer s grilovačkou. Druhý den dokonce přijeli i z Plzně Gusta Bulínů s nováčkem této kategorie Honzou Henzlem.

            Radit jsme si chodili s Jardou Čermákem a Martinem Krpatou. Jarda měl nového odlehčeného Osirise, se kterého hlavně využil v dopoledních hodinách. Martin měl nového Steigeisna, na kterého po březnové bouračce sehnal nový trup. Dopoledne ještě dolaďoval težiště, ale už se sním zdařile slétává. Já jsem ráno létal s Thowtem. První dvě kola jsem si hned vytvořil škrkačky, takže jsem měl celý den co dohánět. Moc jsem se těšil na skupinu s Milanem Havelkou, na kterého jsem si věřil, že hážu alespoň podobně jako on. ANI NÁHODOU! Přehazoval mě o dost velký kus. Milane, musím ještě toho hodně naházet abych se ti přiblížil. Navíc Milanův Steigeisn skvěle jezdí proti větru, takže byl první v termice a mohl si dovolit odletět hodně za záda. Celý den jsem si všímal i Pavla Kryštofa. Tyhle těžké podmínky mu vyhovují, protože umí číst vzduch jako málo kdo a kdyby se mu v posledním kole při karambolu nepoškodil závěs výškovky, mohl vyhrát. Hlídal jsem si i Ivoše Bratršovského, který měl svého osvědčeného Edge. Je vidět, že to taky umí a dává do toho všechno. Jeho hody poznáte i po sluchu, protože má na éru křídla s jádrem, laminované kevlarem a jeho Edge při hodu zaduní asi jako zahrkání papírové krabice naplněné časákama :-). Jsem moc rád, že se mě ho podařilo přemluvit aby s námi jel do Chamblay. Budeme mít silný team a doufám, že dosáhneme na medaile. Ostatní piloty jsem moc nestíhal sledovat.

            Na třetím místě se umístil Milan Havelka, druhé místo si vylétal Ivoš Bratršovský a já jsem jen o škrtací výsledek vyhrál. Budu se těšit na další klání , tentokrát 1. Máje v okolí Mělníka.

Přiložené soubory