Bratislavské F3K 27.-28.9.2014

Na závěr sezóny jsem prožil krásný víkend na závodech F3K u Častej. Soutěž byla pořádaná modeláři z Bratislavy. Díky krásnému počasí se závody opravdu vyvedly. Mohli jsme si vyzkoušet svahování nad stromy, terminku, vracení se z velké dálky a vše, co k tomu patří.

Příjemně mě překvapili pořadatelé. Takový jídelní servis na závodech má snad jen Marcel Králík ve Zlíně. V ceně jsme dostali snídaně v podobě obřích švédských stolů, k obědu polévku do bochníku chleba a večer opékané klobásy. Určitě jsem přijel domů o nějaké to kilo navíc.

Veliký posun jsem viděl i u Slovenských pilotů. O Borisovi Plevzovi už jsem věděl, že ho bude hodně těžké porazit, protože se svým Snipem a Edgem létá parádně. Dostali mě však výšky od Mira Majerčíka. S jeho Snipem dosahoval výšek určitě přes 70 m. Maťo Smyčka měl na ukázku nové házedlo Maia od Jana Belána (bohužel se soutěže nemohl zúčastnit). Odlétal s ním celý druhý den a pochvaloval si, jak při hodu netahá vůbec za ruku, takže to bude dobře aerodynamicky zpracované.

Od Českých pilotů byla hlavně zastoupena Vysočina.  Ze Žďáru vynikal Ondra Haman, který posílal svého Thowta určitě nejvýše, jak jsem kdy viděl. Po prvním dnu byl zaslouženě třetí. Nejdále na závody to měl Tomáš Marek. Celé to odlétal s JJ Edgem, kterého přes léto tak poladil, že to nemělo chybu. Musím to na své letce JJ Edge podle něho předělat.

Já jsem to odlétal se svým novým Chili. Křídlo mám konečně full-carbon. Váha letadla je teď na 285 g, což je více, ale nebyl to problém i v podvečer naklouzat. Má podobné parametry jako Snipe, takže ho posílám o kus výš než JJ Edge.

Vyhrál jsem já, druhý byl Miro Majerčík a třetí Boris Plevza. Dostali mě originální ceny. První tři dostali plaketky v podobě směrovek. Každý pak dostal zmenšené balzové házedlo v podobě malého F3K a pro výtěze měli připravené Discavery mikro. Takovou radost z něho jsem neměl hodně dlouho :-).

Chalanům z Blavy děkuju za dobře odvedenou práci v podobě bezchybné soutěže. Snad se vám tam příští rok podaří docpat i jeden Eurocontest.

Foto od Petra Kupky tady:  https://plus.google.com/113798787928763631505/posts

a krásné video od Ondry Hamana tady: https://plus.google.com/108617481677532574439/posts

Fotogalerie - příspvěku


Přiložené soubory